esmaspäev, 17. november 2014

Nädala sportlane #46

Nädala sportlane puhkas paar kuud ja on nüüd (vähemalt selleks nädalaks) tagasi. Läksin nimelt tennise meeste maailma edetabelit sirvima. Jürgen Zopp asub mitte just kõige kõrgemal 189.kohal, aga sinna on ta eelmise nädala 285.kohalt tõusnud. 96 kohta ühe nädalaga, see on juba muutus! Tõusu põhjus on ilmselt selles, et Zopp võitis Helsingis ATP Challenger sarja turniiri.

2012.aasta septembris oli Zopp elu parimal 71.kohal, siis hakkas nagu päriselt looma juba. Aga pole praegugi viga. Nojah, selles mõttes on, et poiss sai just ree peale ja nüüd lõppes hooaeg ära.

2014.aasta parimate mängijate turniiri võitis 3.korda järjest Novak Djokovic, sedakorda üldse ilma finaalmatši pidamata (sest Federerist vastane oli ennast eelmises kohtumises ära vigastanud). Djokovic on hooaja lõpus ka üsna ülekaalukas maailma edetabeli esinumber, tema järel Federer ja Nadal. Lätlane Ernests Gulbis näiteks on 13.positsioonil.